VĚTRACÍ JEDNOTKA Dantherm FLUO S

Větrací jednotky FLUO S jsou určeny pro trvalé a rovnotlaké větrání obytných prostor s rekuperací tepla z odpadního vzduchu.

Průtok vzduchu

280m3/h

Hladina akustického výkonu

51dBA

Energetická třída

A+

Tepelná účinnost zpětného získávání tepla

86%

Cena včetně montáže

Nezávazná poptávka

Větrací jednotka FLUO S

Větrací jednotky FLUO S jsou určeny pro trvalé a rovnotlaké větrání obytných prostor s rekuperací tepla z odpadního vzduchu. Jednotky jsou vybaveny pokročilou regulací s možností automatického nebo ručního řízení včetně možnosti připojení periferních čidel monitorujících kvalitu vnitřního prostředí a tlačítek nárazového větrání. Do jednotek je možno integrovat aktivní protimrazovou ochranu tepelného výměníku, která je schopna zajistit možnost trvalého větrání až do teploty – 25 °C. Vnitřní konstrukce vzduchových kanálů je pro minimalizaci tepelných ztrát a tepelných mostů provedena z materiálu EPS. Jednotky jsou vybaveny úspornými radiálními ventilátory s EC motory.

Větrací jednotka FLUO S, M, L, XL musí být umístěna ve vnitřní prostředí o teplotě 12°C-50°C a je navržena pro maximální absolutní vlhkost odsávaného vzduchu 10 g na 1 kg s.v. Větrací jednotky FLUO S, M, L, XL se připojují kpotrubí pomocí hrdel, která jsou umístěna na horní části jednotky. Potrubí je možné připojit vprovedení A, nebo vzrcadlovém provedení B. U jednotek FLUO S a FLUO M je možné připojení přívodního vzduchu (T2) zespodu.

Filtry

Jednotky jsou vybaveny filtry na přívodní i odtahové větvi třídy G4 (volitelně F7). Kontrola a výměna filtrů je doporučována každých 6 měsíců. Filtry jsou snadno dostupné zpřední strany jednotky po odklopení krytu.

Ventilátory

FLUO S, M, L, XL jednotky jsou vybaveny moderními motory s elektronickou komutací (EC), které zajišťují dlouhou životnost a vysokou účinnost.

Senzor relativní vlhkosti

Jednotky jsou vybaveny senzorem, který monitoruje úroveň relativní vlhkosti v odvodní větvi (T3). Při přepnutí jednotky do automatického provozu, jednotka samostatně reguluje úroveň větrání v závislosti na naměřené hodnotě relativní vlhkosti.

Výměník tepla

Rekuperace tepla probíhá ve vysoce účinném protiproudém výměníku tepla. Jednotka FLUO M má výměník vyrobený z plastu, volitelně je možný entalpický výměník pro regeneraci vlhkosti. Jednotky FLUO (S, L, XL) mají výměník ze slitiny hliníku.

By-pass

Jednotky mají v základní výbavě by-pass (obtoková klapka), která slouží k přichlazení interiéru domu v době, kdy rekuperace tepla není žádána (letní období).

Automatický by-pass

Spíná se automaticky za těchto podmínek: T3≥24°C ; T1≥15°C ; (T3-T1)≥2°C Podmínky lze měnit v bezdrátovém ovládání, nebo PC softwaru.

Manuální by-pass

Obtoková klapka jde sepnout také manuálně na dobu 6h za podmínek. T1≥9°C ; (T3-T1)≥2°C

Pasivní protimrazová ochrana

Systém automaticky vyhodnocuje nebezpečí zámrzu výměníku tepla a v případě potřeby (T4<+2°C) aktivuje protimrazovou ochranu. Jedná se o snižování otáček přívodního ventilátoru do takové míry, aby teplota T4 byla minimálně 2°C. Při snížení otáček na 0 dojde k opětovnému zapnutí jednotky v krátkých intervalech.Pokud T1<-20°C po dobu více jak 4 minuty. Dojde k preventivnímu zastavení jednotky po dobu 30 minut.

Aktivní protimrazová ochrana

V našich klimatických podmínkách doporučujeme připojit aktivní protimrazovou ochranu (elektrický předehřev), která zajišťuje plnou funkci větrací jednotky až do teploty -25°C. Elektrický předehřev se instaluje přímo do jednotky.

Specifikace

Výkon – chlazení/Topení

Průtok vzduchu

Energetická třída

Výměník

Účinnost zpětného získávání tepla

Hladina akustického výkonu

Instalace jednotky

Hmotnost jednotky

Rozměry jednotky VxŠxH

-

280m3/h

A+

Deskový protiproudový

86%

51dBA

Na stěnu

36 kg

600x1000x430 mm

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA

  • APLIKAČNÍ PROSTOR

  • VÝROBCE

  • TYP JEDNOTKY

  • TYP VÝMĚNÍKU

Solankový zemní výměník ComfoFond-L Q je navržen pro použití ve spojení s větracími jednotkami Zehnder ComfoAir Q350/450/600. Při nízkých venkovních teplotách v zimním období předehřívá venkovní vzduch a tvoří protizámrazovou ochranu.

Cena včetně montáže

Nezávazná poptávka

Solankový zemní výměník tepla Zehnder ComfoFond-L Eco je navržen pro použití společně s komfortními větracími jednotkami Zehnder ComfoAir 350 Luxe a Zehnder ComfoAir 550 Luxe. Při nízkých venkovních teplotách předehřívá přiváděný vzduch

Cena včetně montáže

Nezávazná poptávka

Pro nezávaznou kalkulaci zde prosím zanechte své údaje