VĚTRACÍ JEDNOTKA Dantherm FLUO ATTIC L

Větrací jednotka FLUO ATTIC je určena pro trvalé a rovnotlaké větrání obytných prostor s rekuperací tepla z odpadního vzduchu.

Průtok vzduchu

380m3/h

Hladina akustického výkonu

49 dBa

Energetická třída

A+

Tepelná účinnost zpětného získávání tepla

95%

Cena včetně montáže

Nezávazná poptávka

Větrací jednotka FLUO ATTIC L

Větrací jednotka FLUO ATTIC je určena pro trvalé a rovnotlaké větrání obytných prostor s rekuperací tepla z odpadního vzduchu. Jednotka je vybavena pokročilou regulací s možností automatického nebo ručního řízení včetně možnosti připojení periferních čidel monitorujících kvalitu vnitřního prostředí a tlačítek nárazového větrání. Před jednotku je možno integrovat aktivní protimrazovou ochranu tepelného výměníku, která je schopná zajistit možnost trvalého větrání až do teploty – 30 °C. Vnitřní konstrukce vzduchových kanálů je konstruována pro minimalizaci tepelných ztrát a tepelných mostů. Jednotky jsou vybaveny úspornými radiálními ventilátory s EC motory. Jednotka je určena pro umístění v nevytápěných prostorách v rozsahu teplot -20 – +50°C.

Filtry

Jednotky jsou vybaveny filtry na přívodní i odtahové větvi třídy G4 (volitelně F7). Kontrola a výměna filtrů je doporučována každých 6 měsíců. Filtry jsou snadno dostupné zpřední strany jednotky po odklopení krytu.

Ventilátory

FLUO ATTIC jednotky jsou vybaveny moderními motory s elektronickou komutací (EC), které zajišťují dlouhou životnost a vysokou účinnost.

Senzor relativní vlhkosti

Jednotky jsou vybaveny senzorem, který monitoruje úroveň relativní vlhkosti v odvodní větvi (T3). Při přepnutí jednotky do automatického provozu, jednotka samostatně reguluje úroveň větrání vzávislosti na naměřené hodnotě relativní vlhkosti.

Výměník tepla

Rekuperace tepla probíhá ve vysoce účinném protiproudém výměníku tepla. Jednotka FLUO M (HCV 400) má výměník vyrobený z plastu, volitelně je možný entalpický výměník pro regeneraci vlhkosti. Jednotky FLUO (S, L, XL) HCV 300, 500 a 700 mají výměník ze slitiny hliníku.

By-pass

Jednotky mají v základní výbavě by-pass (obtoková klapka), která slouží k přichlazení interiéru domu v době, kdy rekuperace tepla není žádána (letní období).

Automatický by-pass

Spíná se automaticky za těchto podmínek: T3≥24°C ; T1≥15°C ; (T3-T1)≥2°C Podmínky lze měnit v bezdrátovém ovládání, nebo PC softwaru.

Manuální by-pass

Obtoková klapka jde sepnout také manuálně na dobu 6h za podmínek. T1≥9°C ; (T3-T1)≥2°C

Pasivní protimrazová ochrana

Systém automaticky vyhodnocuje nebezpečí zámrzu výměníku tepla a v případě potřeby (T4<+2°C) aktivuje protimrazovou ochranu. Jedná se o snižování otáček přívodního ventilátoru do takové míry, aby teplota T4 byla minimálně 2°C. Při snížení otáček na 0 dojde k opětovnému zapnutí jednotky v krátkých intervalech. Pokud T1<-20°C po dobu více jak 4 minuty. Dojde k preventivnímu zastavení jednotky po dobu 30 minut.

Aktivní protimrazová ochrana

V našich klimatických podmínkách doporučujeme připojit aktivní protimrazovou ochranu (elektrický předehřev), která zajišťuje plnou funkci větrací jednotky až do teploty -25°C. Elektrický předehřev se instaluje přímo do jednotky

Specifikace

Výkon – chlazení/Topení

Průtok vzduchu

Energetická třída

Výměník

Účinnost zpětného získávání tepla

Hladina akustického výkonu

Instalace jednotky

Hmotnost jednotky

Rozměry jednotky VxŠxH

-

380m3/h

A+

Deskový protiproudový

95%

49 dBa

Půdní

52 kg

1180x600x580 mm

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA

  • APLIKAČNÍ PROSTOR

  • VÝROBCE

  • TYP JEDNOTKY

  • TYP VÝMĚNÍKU

Solankový zemní výměník ComfoFond-L Q je navržen pro použití ve spojení s větracími jednotkami Zehnder ComfoAir Q350/450/600. Při nízkých venkovních teplotách v zimním období předehřívá venkovní vzduch a tvoří protizámrazovou ochranu.

Cena včetně montáže

Nezávazná poptávka

Solankový zemní výměník tepla Zehnder ComfoFond-L Eco je navržen pro použití společně s komfortními větracími jednotkami Zehnder ComfoAir 350 Luxe a Zehnder ComfoAir 550 Luxe. Při nízkých venkovních teplotách předehřívá přiváděný vzduch

Cena včetně montáže

Nezávazná poptávka

Pro nezávaznou kalkulaci zde prosím zanechte své údaje