SYSTEMAIR TOPVEX FR 03 HWL-L-CAV – centrální

Topvex FR je kompaktní rekuperační jednotka určená k větrání kancelářských, obchodních prostor, včetně škol a podobných objektů.

Průtok vzduchu

360-1548 m3/h

Hladina akustického výkonu

40dBa

Energetická třída

A+

Tepelná účinnost zpětného získávání tepla

86%

Cena včetně montáže

Nezávazná poptávka

Kompaktní jednotka s rotačním rekuperátorem ovládaná řídicím systémem Access

 

• Průtok vzduchu 360 – 5.200 m3/h

• Podstropní provedení

• Systém řízení CAV nebo VAV

• Vestavěný řídicí systém Access

• Rotační rekuperátor se stálou celoroční účinností

• Nedochází k namrzání výměníku

• Materiál Aluzinc (AZ185) s třídou korozní odolnosti C4

• 50 mm tepelná a protihluková izolace z minerální vaty

• Certifikát EUROVENT

Popis

Topvex FR je kompaktní rekuperační jednotka určená k větrání kancelářských, obchodních prostor, včetně škol a podobných objektů. Jednotky TOPVEX FR jsou konstruovány a navrženy tak aby vyhovovaly nejnovějším požadavkům na vysokou účinností rekuperace s částečným přenosem vlhkosti a nízkou spotřebu energie.

 

Konstrukce

Konstrukce jednotky Topvex FR je tvořena bezrámovým typem pláště, který je vyroben z Aluzinc (AZ185) plechu s třídou korozní odolnosti C4. Dvojitý plášť je vyplněn tepelnou a protihlukovou 50 mm izolací z minerální vlny s hustotou 60kg/m3. Velká inspekční dvířka usnadňují kontrolu a údržbu.

Jednotka Topvex FR je vybavena kapsovými filtry pro přívod a odvod, elektrickým nebo vodním ohřívačem, popř. bez ohřevu, rotačním rekuperátorem a radiálními ventilátory s nízkoenergetickými EC motory.

Jednotka je určena pro vnitřní instalaci. Skříň pro řídicí systém je umístěna na boku jednotky. Jednotka je určena pro podstropní, stěnovou nebo podlahovou montáž.

 

Filtry

Jednotka je vybavena kapsovými filtry s nízkou tlakovou ztrátou pro přívod F7/ePM1 60% a odvod M5/ePM10 60%. Zanesení filtrů je monitorováno pomocí dynamických tlakových čidel.

Ventilátory

Radiální ventilátory s EC motory jsou nejmodernější konstrukce s důrazem na minimální spotřebu energie a nízkou hladinu hluku

Rotační regenerační výměník

Regenerační výměníky jsou tvořeny z hliníkových lamel. Správná kombinace rozteče a tvaru lamel zajištuje vysokou účinnost rekuperace, až 85%, a zároveň nízkou tlakovou ztrátu. Otáčky rekuperátoru jsou plynule řízeny krokovým stejnosměrným motorem v rozmezí 15 až 100%. Výměníky zajištují i částečný přenos vlhkosti z odvodu do přívodu vzduchu.

Topné výměníky

Pro zajištění požadované teploty vzduchu v prostoru jsou jednotky vybaveny elektrickým nebo vodním ohřívačem. Vodní ohřívače se rozdělují dle teploty topné vody na HWL a HWH.

Chladící výměníky

Pro zajištění tepelného komfortu v létě lze využít externí potrubní chladiče. Chladič PGK využívá chladnou vodu a výměník DXRE výparná chladiva. Výměník DXRE i PGK lze využít jako přepínací výměník pro topení a chlazení jednotrubkovým systémem.

 

Instalace

Jednotka Topvex FR je vyrobena z jednoho kusu. Jednotka je určena pro podstropní, stěnovou nebo podlahovou montáž. Konstrukční výška 540 až 840 mm zajištuje snadnou montáž do podhledu

 

Certifikace

Certifikát EUROVENT

Mechanické parametry pláště L2, D2, TB3 a T3 dle EN 1886.

 

Řídicí systém

Jednotky Topvex FR jsou vybaveny plně propojeným vestavěným řídicím systémem Access, včetně teplotních čidel a ovládacího panelu NaviPad se 7“ dotykovým IPS displejem. NaviPad je ergonomický a robustní tablet s třídou ochranného krytí IP54 a grafickým uživatelsky intuitivním rozhraním založeným na standardu HTML5. K dipozici je 22 různých jazykových mutací. Součástí je držák, který lze upevnit na jednotku nebo na stěnu. NaviPad je připojen do rozvaděče jednotky pomocí 3m plochého stíněného TCP kabelu.

Pro připojení externích komponentů slouží snadno přístupný rozvaděč s řídicí jednotkou Corrigo přístupný z boku jednotky.

Řídicí systém standardně zajišťuje regulaci konstantního průtoku vzduchu CAV, popř. regulaci konstantního tlaku VAV (příslušenství). Řízení vzduchového výkonu dle různých čidel, např. CO2, vlhkosti, pohybu apod. může být buď zcela plynulé dle kompenzačních křivek nebo přepínáním mezi až 3 stupni otáček. Relevantní provozní údaje jsou dostupná v reálném čase díky dynamické vizualizaci ve Funkčním schématu. Regulační systém Access disponuje funkcemi pro úspory energie, např. volné noční chlazení, rekuperace chladu, zónový dohřev, nastavení teploty a vzduchového výkonu podle ročního období. Alarmová hlášení jsou zobrazována i se záznamem všech provozních hodnot v době alarmu a součástí je i funkce softwarové Servisní zastavení. Centrální systém EPS nebo lokální požární resp. kouřová čidla mohou přes digitální vstupy uvést jednotku do režimu Požár. Provozní náklady resp. úsporu energie lze sledovat v reálném čase nebo až 3 roky na zpět pomocí funkce Energetický přehled. Pro zjednodušení spuštění jednotky slouží Konfigurační průvodce. Na jednom ovládacím panelu NaviPad je možné ovládat až 9 jednotek, které jsou v rámci jedné lokální sítě.

 

Komunikace

Topvex FR standardně nabízí tyto možnosti komunikačních protokolů: BACnet, Modbus a Exoline přes RS-485 & TCP/IP. Připojení na webovou službu k Systemair Connect. Funkci komunikačních protokolů je možné ze strany jednotky aktivně monitorovat.

 

Příslušenství

Komponenty jako jsou uzavírací klapky se servopohonu, pružné manžety, moduly ESH, VAV sada, čidla CO2 popř. směšovací uzle se musí specifikovat jako příslušenství.

Specifikace

Výkon – chlazení/Topení

Průtok vzduchu

Energetická třída

Výměník

Účinnost zpětného získávání tepla

Hladina akustického výkonu

Instalace jednotky

Hmotnost jednotky

Rozměry jednotky VxŠxH

-

360-1548 m3/h

A+

Rotační

86%

40dBa

Podstropní

72 kg

540x1502x450 mm

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA

  • APLIKAČNÍ PROSTOR

  • VÝROBCE

  • TYP JEDNOTKY

  • TYP VÝMĚNÍKU

Solankový zemní výměník ComfoFond-L Q je navržen pro použití ve spojení s větracími jednotkami Zehnder ComfoAir Q350/450/600. Při nízkých venkovních teplotách v zimním období předehřívá venkovní vzduch a tvoří protizámrazovou ochranu.

Cena včetně montáže

Nezávazná poptávka

Solankový zemní výměník tepla Zehnder ComfoFond-L Eco je navržen pro použití společně s komfortními větracími jednotkami Zehnder ComfoAir 350 Luxe a Zehnder ComfoAir 550 Luxe. Při nízkých venkovních teplotách předehřívá přiváděný vzduch

Cena včetně montáže

Nezávazná poptávka

Pro nezávaznou kalkulaci zde prosím zanechte své údaje