Soler&Palau IDEO 450 Ecowatt – centrální

Větrací jednotka s rekuperací tepla IDEO 450 Ecowatt s protiproudým deskovým výměníkem je určena pro větrání komerčních a obytných objektů a dosahuje maximální účinnosti až 92 %.

Průtok vzduchu

až 540m3/h

Hladina akustického výkonu

46dBa

Energetická třída

A+

Tepelná účinnost zpětného získávání tepla

92%

Cena včetně montáže

Nezávazná poptávka

Větrací jednotka s rekuperací tepla IDEO 450 Ecowatt s protiproudým deskovým výměníkem je určena pro větrání komerčních a obytných objektů a dosahuje maximální účinnosti až 92 %. Rekuperační jednotka je vybavena radiálními ventilátory se stejnosměrnými EC motory s vysokou účinností a nízkou spotřebou a filtry G4 a M5. Pro letní období je jednotka vybavena obtokem výměníku (bypass).

Technické parametry

Skříň
je z bíle (RAL 9003) lakovaného pozinkovaného ocelového plechu. Konstrukce je tvořena sendvičovými panely o tloušťce 25 mm, s nízkými tepelnými ztrátami. Hrdla (Ø 160 / 200 mm) jsou umístěna na horní části skříně. Plně automatický obtok výměníku (by-pass) je standardně součástí jednotky.
Jednotka je vybavena řídicím systémem, který indikuje znečištění filtrů, ovládá by-pass a umožňuje spuštění funkce zvýšeného provětrávání (BOOST) nebo pohotovostního režimu.

Ventilátory
Na sání odpadního vzduchu a sání čerstvého vzduchu je větrací jednotka vybavena radiálními ventilátory s dozadu zahnutými lopatkami a s EC elektromotory s velice nízkou spotřebou.

Motory
Jednofázové EC motory 230 V/50 Hz.

Rekuperace
Hliníkový protiproudý deskový výměník s účinností až 92 %. Výměník je přístupný po demontáži čelní stěny jednotky.
Pro letní provoz je jednotka vybavena obtokem výměníku.

Filtr
Na sání odpadního vzduchu a na sání čerstvého vzduchu jsou deskové filtry třídy M5 (ISO ePM10 50%), volitelně F7 (ISO ePM165%). Přístup k nim je po vytažení servisního víka filtrů na čelní straně jednotky. K vyjmutí nejsou třeba žádné nástroje.
Náhradní filtry:
• AFR-IDEO 450 F7 (ISO ePM1 65%)
• AFR-IDEO 450 M5 (ISO ePM10 50%)
• AFR-IDEO 575 F7 (ISO ePM1 65%)
• AFR-IDEO 575 M5 (ISO ePM10 50%)

Elektrické připojení
Z jednotky je vyveden sedmižílový 1,2 m dlouhý kabel určený pro přímé napojení ovladače a napájení. Otevření jednotky je snímáno magnetickou pojistkou, po otevření se přeruší chod ventilátorů.

Regulace teploty
V letním období může být vzduch v jednotce veden obtokem mimo výměník, čímž je možné v noci částečně objekt vychlazovat.

Regulace
V tabulce a grafu jsou znázorněny možnosti nastavení otáček. Ty lze po montáži přizpůsobit dle potřeby. Vzdálený ovladač je vybaven čtyřmi potenciometry, kterými lze nastavit hodnotu průtoku standardního, zvýšeného nebo vychlazovacího režimu v letním období. Poslední potenciometr slouží pro nastavení režimu větrání – rovnotlaký, přetlakový nebo podtlakový režim. K dispozici je volitelný LCD panel TSP-A, který navíc umožňuje nastavení týdenního programu. Jednotka má analogový vstup 0–10 V a je možné ji řídit od externího analogového čidla CO2, vlhkosti nebo teploty.

Montáž
je standardně ve svislé poloze. Pro montáž na stěnu je nutno dodržet výšku minimálně 300 mm nad podlahou. Je potřeba zachovat dostatečně volný prostor před jednotkou, aby bylo možné vyjmout filtry nebo otevřít víko a čistit výměník. Součástí dodávky je ocelový pozední rám pro uchycení na stěnu.
Připojení odvodu kondenzátu se provede přes sifonový pachový uzávěr na odpadní vedení nebo dešťový svod.

Hluk
Jednotka je díky speciální konstrukci a použití plochých ventilátorů s EC motory mimořádně tichá.

Příslušenství
• ED Flex System® kruhové vzduchové
rozvody
• ED Plano System® čtyřhranné vzduchové
rozvody
• AIRSENS-CO2 prostorové čidlo CO2
• AIRSENS-RH prostorové čidlo RH
• MBE-AFP aktivní protimrazová ochrana

Varianty
K dispozici jsou také rekuperační jednotky s integrovaným předehřevem IDEO Ecowatt PH o výkonu 1,5 kW.

Pokyny
Díky vysoké účinnosti výměníku není většinou nutný dohřev. V oblastech, kde jsou teploty často pod -5 °C, se doporučuje na sání čerstvého vzduchu instalovat teplovodní výměník nebo elektrický předehřev vzduchu o odpovídajícím výkonu (např. MBE-AFP 160/1.4).
Po základním nastavení montážní firmou nevyžaduje jednotka žádné další nastavování. Nároky na uživatele jsou minimální. Výměna filtru se doporučuje minimálně jednou ročně.
Dále je možné instalovat vzduchový/kapalinový zemní registr ED Geoflex®/ED KZ-R.

Informace
Jednotka je vybavena protiproudým výměníkem s vysokou účinností zpětného získávání tepla až 92 %. Jednotka je určena pro trvalý provoz.

Specifikace

Výkon – chlazení/Topení

Průtok vzduchu

Energetická třída

Výměník

Účinnost zpětného získávání tepla

Hladina akustického výkonu

Instalace jednotky

Hmotnost jednotky

Rozměry jednotky VxŠxH

-

až 540m3/h

A+

Deskový protiproudový

92%

46dBa

Nástěnné

103 kg

900x700x500 mm

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA

  • APLIKAČNÍ PROSTOR

  • VÝROBCE

  • TYP JEDNOTKY

  • TYP VÝMĚNÍKU

Solankový zemní výměník ComfoFond-L Q je navržen pro použití ve spojení s větracími jednotkami Zehnder ComfoAir Q350/450/600. Při nízkých venkovních teplotách v zimním období předehřívá venkovní vzduch a tvoří protizámrazovou ochranu.

Cena včetně montáže

Nezávazná poptávka

Solankový zemní výměník tepla Zehnder ComfoFond-L Eco je navržen pro použití společně s komfortními větracími jednotkami Zehnder ComfoAir 350 Luxe a Zehnder ComfoAir 550 Luxe. Při nízkých venkovních teplotách předehřívá přiváděný vzduch

Cena včetně montáže

Nezávazná poptávka

Pro nezávaznou kalkulaci zde prosím zanechte své údaje