Soler&Palau EHR 300 Akor – centrální

Větrací jednotka pro rodinné domy umožňující univerzální montáž. Je univerzální a oboustranná. Jednotku lze instalovat vertikálně, nebo horizontálně.

Průtok vzduchu

až 260m3/h

Hladina akustického výkonu

53 dBa

Energetická třída

A+

Tepelná účinnost zpětného získávání tepla

96%

Cena včetně montáže

Nezávazná poptávka

Rekuperační jednotky jsou zárukou zdravého prostředí, které Vám zajistí řízené větrání s rekuperací tepla. Stavebnicový systém ED Flex byl vyvinut pro snadný návrh a jednoduchou montáž řízeného větrání s rekuperací tepla. Je určen pro instalaci do stávající a nové bytové výstavby rodinných  domů a bytů. Rozvody jsou z flexibilních hadic ED Flex 75/63mm (vnější/vnitřní průměr) s paprskovitým vedením od rozdělovacího boxu k distribučním prvkům.

Jednotka EHR 300 Akor přináší zajímavou možnost instalace v nevyužitých bočních částech půdních prostor rodinných domů, tzv. podkroví. Jednotku lze jednoduše a bez jakékoliv další úpravy instalovat na bok a rozvody pohodlně vést horizontálně s prostorem střechy, jak je patrné z následujícího obrázku. Samozřejmostí je běžná instalace na zeď, podlahu a strop. Díky svým kompaktním rozměrům a způsobu instalace je jednotka EHR 300 Akor ideální náhradou starších, nefunkčních zařízení, bez ohledu na typ zařízení a polohu instalace.

Technické parametry

Skříň
je z odolného pěnového extrudovaného polystyrenu s vysokou hustotou. Vrchní část tvoří lakovaný ocelový plech opatřený práškovým lakem v bílém odstínu. Čtyři horní a dvě spodní kruhová hrdla jsou z tvrzeného plastu a jsou opatřené těsnicí gumou, která umožňuje montáž potrubí Ø 150 a Ø 160. Vedle hrdla odpadního vzduchu je otvor protimrazové klapky Ø 80.

Ventilátory
Jednotka obsahuje dvojitý radiální ventilátor s dozadu zahnutými lopatkami s EC motorem.

Motor
je jednofázový EC s nízkou spotřebou, 230 V/50 Hz. Krytí IP31.

Rekuperace
Protiproudý plastový deskový výměník s účinností až 96 %. Výměník je přístupný po sejmutí snímatelného víka. Výměník je vybaven obtokem pro letní větrání.

Filtr
Pro první spuštění jsou v jednotce osazeny dva deskové filtry třídy G3 (ISO coarse 45%).
Dále lze objednávat filtrační třídy G4 a F7.
Náhradní filtry:
• AFR-EHR 300 Akor Filtr G4, set 2 ks
• AFR-EHR 300 Akor Filtr F7, set 2 ks

El. připojení
Jednotka je vybavena buď napájecím kabelem s vidlicí (varianta RF), nebo pětižilovým kabelem umožňujícím připojení spínače jednotlivých stupňů otáček (varianta Standard). Obě varianty umožňují připojení bezdrátových ovladačů typu RFT.

Regulace
Jednotka je vybavena řídicím systémem, který indikuje znečištění filtrů, ovládá automatický by-pass a umožňuje spuštění funkce zvýšeného provětrávání (BOOST). Jednotka je regulována na konstantní průtok vzduchu.

Hluk
Akustický výkon je uveden v tabulce technických parametrů

Protimrazová ochrana
Jednotka je vybavena automatickou protimrazovou ochranou, která v případě nebezpečí námrazy ( venkovní teplota menší než 1°C) výměníku nejdříve zapíná protimrazovou klapku do max. hodnoty 30 % směšování. Pokud je teplota stále pod 1°C omezí jednotka otáčky ventilátoru na minimum. Jestliže se teplota stále nezvýší, jednotka se na 24 hodin zastaví. Je-li jednotka instalována v místech s dlouhotrvající teplotou, nižší než -7 °C, doporučuje se instalovat elektrický předehřev vzduchu MBE-AFP.

Montáž
Je univerzální a oboustranná. Jednotku lze instalovat vertikálně, nebo horizontálně. Velkou předností je možnost umístění na bok, horizontálně. Dále lze jednotku umístit na stěnu, podlahu či pod strop. Jednotka je určena do vnitřních prostor kde požadovaná teplota okolí je v rozmezí 15° až 40 °C Jednotka musí být namontována tak, aby byl zajištěn dostatek prostoru kolem jednotky z důvodů pravidelného servisu. Jednotku je nutné připojit k odpadnímu systému domu pro odvod kondenzátu. Odvod se připojí přes sifon SF-P 138 s pachovým uzávěrem.

Varianty
• EHR 300 Akor Standard – provedení s pětižilovým kabelem, příslušenství:
• grafický panel pro nastavení a indikaci provozu (součást dodávky)
• SA 1-3 V, SA 0-3 V drátové přepínače otáček
• RFT Akor bezdrátový ovladač
• RFT-D Akor bezdrátový ovladač s vizuální indikací zanesení filtru
• RFT-CO2 bezdrátový ovladač s integrovaným čidlem CO2
• RFT-RV bezdrátový ovladač s integrovaným čidlem relativní vhkosti
• AIRSENS drátová čidla CO2/RH/VOC se spínacím relé
• EHR 300 Akor RF – provedení s napájecím kabelem s vidlicí, příslušenství:
• grafický panel pro nastavení a indikaci provozu (součást dodávky)
• RFT Akor bezdrátový ovladač
• RFT-D Akor bezdrátový ovladač s vizuální indikací zanesení filtru
• RFT-CO2 bezdrátový ovladač s integrovaným čidlem CO2
• RFT-RV bezdrátový ovladač s integrovaným čidlem relativní vhkosti

Příslušenství
• ED Flex System® kruhové vzduchové rozvody
• MBE-AFP aktivní protimrazová ochrana

Pokyny
Projektování rekuperačních jednotek EHR a jejich použití v objektech s plynovými spotřebiči kategorie B (plynové kotle a ohřívače vody s otevřenou komorou) nebo se zařízeními s otevřeným topeništěm na pevná či kapalná paliva s odtahem spalin do komína je dle platné legislativy. Větrání musí odpovídat normativním předpisům požární bezpečnosti staveb a nesmí být v rozporu s požárními předpisy.

Informace
Větrací jednotka pro rodinné domy umožňující univerzální montáž.

Energetická třída SEC
SEC A+ standard

Specifikace

Výkon – chlazení/Topení

Průtok vzduchu

Energetická třída

Výměník

Účinnost zpětného získávání tepla

Hladina akustického výkonu

Instalace jednotky

Hmotnost jednotky

Rozměry jednotky VxŠxH

-

až 260m3/h

A+

Deskový protiproudový

96%

53 dBa

Nástěnné

35 kg

950x655x400 mm

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA

  • APLIKAČNÍ PROSTOR

  • VÝROBCE

  • TYP JEDNOTKY

  • TYP VÝMĚNÍKU

Solankový zemní výměník ComfoFond-L Q je navržen pro použití ve spojení s větracími jednotkami Zehnder ComfoAir Q350/450/600. Při nízkých venkovních teplotách v zimním období předehřívá venkovní vzduch a tvoří protizámrazovou ochranu.

Cena včetně montáže

Nezávazná poptávka

Solankový zemní výměník tepla Zehnder ComfoFond-L Eco je navržen pro použití společně s komfortními větracími jednotkami Zehnder ComfoAir 350 Luxe a Zehnder ComfoAir 550 Luxe. Při nízkých venkovních teplotách předehřívá přiváděný vzduch

Cena včetně montáže

Nezávazná poptávka

Pro nezávaznou kalkulaci zde prosím zanechte své údaje