Soler&Palau EHR 140 Akor – centrální

Rekuperační jednotka EHR 140 Akor BP splňuje všechny moderní požadavky pro kvalitní výměnu čerstvého vzduchu a zajišťuje tak zdravé a velice komfortní prostředí vnitřního klimatu

Průtok vzduchu

54 – 140m3/h

Hladina akustického výkonu

37,5dBa

Energetická třída

A+

Tepelná účinnost zpětného získávání tepla

90%

Cena včetně montáže

Nezávazná poptávka

Rekuperační jednotky jsou zárukou zdravého prostředí, které Vám zajistí řízené větrání s rekuperací tepla. Stavebnicový systém ED Flex byl vyvinut pro snadný návrh a jednoduchou montáž řízeného větrání s rekuperací tepla. Je určen pro instalaci do stávající a nové bytové výstavby rodinných  domů a bytů. Rozvody jsou z flexibilních hadic ED Flex 75/63mm (vnější/vnitřní průměr) s paprskovitým vedením od rozdělovacího boxu k distribučním prvkům.

Rekuperační jednotka EHR 140 Akor BP splňuje všechny moderní požadavky pro kvalitní výměnu čerstvého vzduchu a zajišťuje tak zdravé a velice komfortní prostředí vnitřního klimatu. Rekuperační jednotka EHR 140 Akor BP díky své vysoké účinnosti protiproudého výměníku 90 % ve většině případů nepotřebuje dohřev. V oblastech, kde teploty často klesají pod -5 °C, se doporučuje na sání čerstvého vzduchu instalovat předehřev nebo teplovodní výměník. U jednotky EHR 140 Akor BP je doporučená výměna filtru minimálně jednou ročně. Jednotka je určena pro trvalý provoz a díky své plné elektronické regulaci je možné přizpůsobit její výkon požadavkům daného objektu.

Technické parametry

Skříň
je vyrobena z extrudovaného polypropylenu. Hrdla jsou umístěna na horní části skříně. Odvod kondenzátu je umístěn na spodní straně jednotky tak, aby bylo možno jednotku namontovat horizontálně i vertikálně. Vnitřní díly a hrdla přívodu jsou z vysoce stabilního polyetylenu.

Ventilátor
je radiální s dozadu zahnutými lopatkami na přívodu i odvodu. Elektronika s ventilátorem je jednoduše přístupná pro servis.

Motor
je stejnosměrný EC s vysokou účinností a nízkou spotřebou. Napájecí napětí je 230 V/50 Hz. Krytí IP20.

Rekuperace
Protiproudý deskový výměník je z plastu, s účinností v rozsahu 86 až 90%. Pro letní provoz je jednotka vybavena automatickým obtokem výměníku na odtahovém proudu vzduchu.

Filtr
Na sání čerstvého vzduchu a sání odpadního vzduchu jsou standardně deskové filtry G3 (ISO coarse 45%). K vyjmutí filtrů nejsou třeba žádné nástroje. Alternativně lze objednat filtry G4 nebo F7.
Náhradní filtry:
• AFR-EHR 140 Akor Filtr G3 (ISO coarse 45%), set 2 ks
• AFR-EHR 140 Akor Filtr G4, set 2 ks
• AFR-EHR 140 Akor Filtr F7, set 2 ks

Elektrické připojení
Z jednotky je vyveden pětižilový kabel, který není ukončen vidlicí (připojení do krabice).

Regulace otáček
V tabulce/grafu je uvedeno tovární nastavení otáček. Ty lze přizpůsobit dle potřeby. Jednotka je vybavena 2 potenciometry, kterými lze nastavit hodnotu vysokých a nízkých otáček. Střední otáčky jsou průměrem vysokých a nízkých otáček. Pro nejvyšší otáčky lze u bezdrát. ovladače nastavit doběh 10, 20 nebo 30 minut. Drátový nebo bezdrátový ovladač je nutné objednat zvlášť.

Regulace teploty
Jednotka má vestavěné teplotní čidlo přívodního vzduchu. V zimním období, při nízkých venkovních teplotách pod -4 °C, kdy existuje riziko zamrznutí rekuperátoru, si jednotka kontroluje otáčky ventilátoru, aby zamezila zamrznutí. Jestliže teplota v průběhu 24 hodin nestoupne nad 0 °C, dojde k automatickému vypnutí ventilátoru. Pokud teplota stoupne, ventilátor se automaticky zapne.

Montáž
ve vertikální i horizontální poloze a umožňuje oboustrannou montáž (levé/pravé provedení). Montuje se na stěnu, minimálně 150 mm nad podlahou. Před jednotkou je vyžadován volný prostor kvůli vyjmutí filtrů. Při stropní a podlahové montáži je nutné dodržet optimální spád pro zajištění odvodu kondenzátu. Připojení odvodu kondenzátu se provede přes sifonový pachový uzávěr na odpadní vedení nebo dešťový svod. Součástí dodávky je montážní set.

Hluk
Jednotka je díky speciální konstrukci a použití ventilátoru s EC motorem mimořádně tichá.

Příslušenství
• RFT-AKOR standardní bezdrátový ovladač
• RFT-D Akor bezdrátový ovladač s indikací zanesení filtru
• AIRSENS-CO2 čidlo CO2
• AIRSENS-VOC čidlo VOC
• AIRSENS-RH čidlo relativní vlhkosti
• ED Flex System® kruhové vzduchové rozvody
• MBE-AFP 125/0,4 aktivní protimr. ochrana
• EHR 140 EPP hrdlo

Pokyny

Díky vysoké účinnosti výměníku není většinou nutný dohřev. V oblastech, kde jsou teploty často pod -5 °C, se doporučuje na sání čerstvého vzduchu instalovat teplovodní výměník nebo elektrický předehřev vzduchu o odpovídajícím výkonu (např. MBE-AFP 125/0,4). Po základním nastavení montážní firmou nevyžaduje jednotka žádné další nastavování. Nároky na uživatele jsou minimální. Výměna filtru se doporučuje minimálně jednou ročně. Projektování rekuperačních jednotek EHR 140 a jejich použití v objektech s plynovými spotřebiči kategorie B (plynové kotle a ohřívače vody s otevřenou komorou) nebo se zařízeními s otevřeným topeništěm na pevná či kapalná paliva s odtahem spalin do komína se řídí platnými předpisy. Větrání musí také odpovídat normativním předpisům požární bezpečnosti staveb a nesmí být v rozporu s požárními předpisy.

Informace
Plná elektronická regulace umožňuje přizpůsobení výkonu přesně požadavkům objektu. Jednotka je vybavena protiproudým výměníkem s vysokou účinností zpětného získávání tepla (90 %). Jednotka je určena pro trvalý provoz.

Energetická třída SEC
SEC A standard
SEC A+ řízení čidly kvality vzduchu

Specifikace

Výkon – chlazení/Topení

Průtok vzduchu

Energetická třída

Výměník

Účinnost zpětného získávání tepla

Hladina akustického výkonu

Instalace jednotky

Hmotnost jednotky

Rozměry jednotky VxŠxH

-

54 - 140m3/h

A+

Deskový protiproudový

90%

37,5dBa

Nástěnné

12,5 kg

786x597x280 mm

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA

  • APLIKAČNÍ PROSTOR

  • VÝROBCE

  • TYP JEDNOTKY

  • TYP VÝMĚNÍKU

Solankový zemní výměník ComfoFond-L Q je navržen pro použití ve spojení s větracími jednotkami Zehnder ComfoAir Q350/450/600. Při nízkých venkovních teplotách v zimním období předehřívá venkovní vzduch a tvoří protizámrazovou ochranu.

Cena včetně montáže

Nezávazná poptávka

Solankový zemní výměník tepla Zehnder ComfoFond-L Eco je navržen pro použití společně s komfortními větracími jednotkami Zehnder ComfoAir 350 Luxe a Zehnder ComfoAir 550 Luxe. Při nízkých venkovních teplotách předehřívá přiváděný vzduch

Cena včetně montáže

Nezávazná poptávka

Pro nezávaznou kalkulaci zde prosím zanechte své údaje